A műkörömépítés rejtelmei 3. rész: így készülnek a tökéletes körmök!
Napjaink egyik legnépszerűbb, elismert módszere a szép és tartós körmök létrehozásában a műköröm építés. Még frissen kezdted a körmöspályát, és szeretnéd tudni az építés pontos lépéseit? Jó helyen jársz: blogcikkünkben bemutatjuk, hogy mi mindenből készülhet a műköröm, majd lépésről lépésre végigvezetünk a zselés műköröm építésének folyamatán!
Miből készülhet a műköröm?
Hála a technológia gyors fejlődésének, a műkörömépítéshez ma már többféle anyagot is használhatsz. Például az alábbiakat:
- Porcelán: a porcelán műkörmök építéséhez speciális por és folyadék keverékét használják. Ez az egyik legtartósabb lehetőség a műkörmök építésére. A porcelán műköröm természetes megjelenést kölcsönöz a körömnek, és bármilyen formában és hosszúságban készíthető. Hátránya viszont, hogy ha letörik, akkor azt sajnos látványosan teszi. Emellett van súlya is.
- Zselé: ez egy ragacsos anyag, amelyet a körömre kell felvinni és UV vagy LED lámpa segítségével megköt. Könnyebb és rugalmasabb, mint a porcelán, ami kényelmesebb viseletet eredményez. A zselés műkörmök sokféle, szikrázó színben készíthetőek el. Két típusuk a folyékony és a sűrű. A folyékony (liquid) kiváló a hosszabb körmök készítéséhez és a körömágy meghosszabbításához – de inkább tapasztalt szakembereknek ajánlott.
A sűrű építőzselé (builder gel, jelly gel) pedig akkor különösen hasznos, ha a körömre magasabb durvaságú mintákat vagy díszítéseket akarunk elhelyezni. A Roniki jelly builder gel hamar a kedvenced lehet, ha pályakezdőként szeretnél egy sűrű, mégis jól formázható építőanyaggal dolgozni.
- Rubber base: ez egy speciális zselé, amely nagyon rugalmas és tartós. A fő előnye az, hogy mivel tökéletesen képes idomulni a köröm alakjához, nem törik le könnyen. Ezért kiváló választás lehet azoknak, akik vékonyabb, törékenyebb körmökkel rendelkeznek.
- Poly gel: A poly gel egy viszkózus anyag, amely a porcelán és a zselé legkedvezőbb tulajdonságait egyesíti. Nem is beszélve a gyönyörű felületről, amit létrehozhatunk vele! A poly gellel készített műkörmök manapság nagyon népszerűek azért is, mert könnyű őket felhordani, a végeredmény pedig egy strapabíró felszín.
Zselés műköröm építés, lépésről lépésre
Na, de hogyan is készülnek azok a csodaszép körmök?! Az alábbiakban megmutatjuk, hogyan használd az építőzseléket!
- Előkészítés és alapozás: cikksorozatunk első és második részében már alaposabban is kifejtettük ezt a két témát, így itt újra nem térnénk most ki rájuk.
- Az építési fázis: ha mindezzel megvagyunk, a következő lépésben a zselét felvisszük a köröm felületére. Ezután pedig kialakítjuk a kívánt formára. Ha végeztünk, UV vagy LED lámpa alatt köttetjük (UV: kb. 3 perc, LED: 60 másodperc).
- Díszítés: miután a zselé megszilárdult, díszíthetjük különféle színű porokkal, csillámokkal vagy matricákkal. Ha ezzel megvagyunk, ezt a réteget is köttetjük a lámpa alatt.
- A felület lezárása: végül a legfelső réteget, a fényzselét vagy fedőlakkot hordjuk fel a körömre, amelytől fényes lesz a műköröm. Majd a körmöt megszárítjuk a lámpa alatt, és voilá – el is készültünk!
Állatkísérlet-mentes készítmények a természet védelméért
A Roniki kizárólag természetes, állatokon nem tesztelt anyagokat használ a műköröm építéshez. Így termékeinkkel nemcsak a környezetet és az élővilágot, de klienseid egészségét is védheted, hiszen kímélik a körömágyat, hozzájárulnak a természetes körömnövekedéshez. Így tesszük hozzá a magunk részét ahhoz, hogy a műkörömépítés etikusabb és fenntarthatóbb maradjon.
Még többre vágysz? Nézz körül főoldalunkon, és válogass aktuális, szuper ajánlataink, újdonságaik közül is!
Ha bármilyen kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal az elérhetőségeim valamelyikén!
Puszy, Barby
Míg régen még csak egyféle előkészítő folyadékot lehetett használni a köröm előkészítéséhez, ma már több közül is válogathatunk. Savas vagy savmentes primer? Nail prep vagy bond gél? Még új vagy a műkörömépítés világában, és szeretnél jobban eligazodni a körömelőkészítő anyagok között? Segítünk: cikkünkben most a primertípusokat vesszük górcső alá.
A műkörmös kellékek közé rengeteg különféle termék tartozik, abban azonban egyformák, hogy egyiket sem nélkülözhetjük abban az esetben, ha valóban szép körmöket szeretnénk. Valójában attól függetlenül, hogy szakemberként vagy otthon, lelkes és gondos kezdőként szeretnénk minőségi munkát végezni, mindenféleképpen szükségünk hozzá a megfelelő eszközökre is.
A műkörömépítés elengedhetetlen része a köröm megfelelő előkészítése. Ez a folyamat meghatározza a műköröm hosszú távú tartósságát és az elkészült manikűr esztétikai megjelenését is. Ha még kezdőként most először vágnál bele a műkörömépítésbe, az előkészítő folyadékok megismerésével érdemes kezdened. Cikkünkben részletesen bemutatjuk, hogyan használd őket!
Professzionális műkörmös anyagok közül számos típust találhatunk a piacon. Azonban kiemelkedő fontossággal bír, hogy a lehető legjobb minőségűeket használjuk, ha tökéletes és tartós eredményeket szeretnénk elérni. A megfelelő alapanyagok kiválasztása nemcsak a körmök élettartamára, de azok esztétikus megjelenésére is hatással van. Cikksorozatunk második részében az alapvető műkörmös alapanyagokat és azok kiválasztásának titkait vesszük górcső alá!