
A műkörömépítés rejtelmei 1. rész: a köröm előkészítése lépésről lépésre
A műkörömépítés elengedhetetlen része a köröm megfelelő előkészítése. Ez a folyamat meghatározza a műköröm hosszú távú tartósságát és az elkészült manikűr esztétikai megjelenését is. Ha még kezdőként most először vágnál bele a műkörömépítésbe, az előkészítő folyadékok megismerésével érdemes kezdened. Cikkünkben részletesen bemutatjuk, hogyan használd őket!
A körmök előkészítésének fontossága
De miért is kell minderre akkora figyelmet fordítanod? Leginkább azért, mert a körmök tapadásán múlik a folyamat sikeressége. A körmök felületén lévő olajok vagy szennyeződések ugyanis nehezítik a műköröm és a saját köröm közti kohézió létrejöttét. Emellett rontják a később felvitt rétegek tartósságát is.
Az előkészítési folyamat tehát alapvető fontosságú a sikeres műkörömkészítés szempontjából. Viszont ez nem csupán a technikán múlik: a hosszan tartó eredményhez a megfelelő minőségű alapanyagokra is szükséged lesz. Az utolsó simításokhoz például a Roniki PH Bond gél tökéletes felületképzést biztosít majd – köszönhetően PH-kiegyensúlyozó hatásának. (Róla még bővebben is beszélünk az előkészítési folyamat 4. lépésében.)
A köröm előkészítése 4 lépésben
Az előkészítő folyadékok azonban nem vihetőek fel akármilyen sorrendben! Ha valóban precíz, akár több héten át tartó körmöket készítenél klienseidnek, akkor az alábbi sorrendet javasoljuk a készítmények alkalmazásánál:
- Fertőtlenítő folyadék
Az első lépés a körmök alapos fertőtlenítése. Így meggátoljuk a köröm felületén a gombás és bakteriális fertőzések kialakulását. Ehhez használj speciálisan erre kifejlesztett fertőtlenítő folyadékot, amely hatékonyan tisztítja a körmöt!
- Nail prep
A következő lépésben egy speciális előkészítő folyadékot, a nail prepet vesszük elő. Ez a magas alkoholtartalmú anyag egyrészt eltávolítja az olajokat és a zsírokat a köröm felületéről, másrészt pedig javítja az anyagok tapadását. Alkalmazása előtt mindig alaposan tisztítsd meg a körmöt, és vigyázz, hogy ne érjen a körömszélekhez, mert irritációt okozhat!
Miután teljesen kifehéredett a köröm, jöhet a primer! Ez egy különleges előkészítő anyag, amely segít a műköröm jobb megtapadásában a köröm felületén. A primernek két fő típusa van: savas és savmentes. A savas primer pH-jával hatékonyabban növeli az anyagok tapadását, de egyesek érzékenyek lehetnek rá. A savmentes primer enyhébb hatású, és kevésbé valószínű, hogy irritációt okoz.
Végül, a műkörömépítés előkészítésének utolsó lépéseként elérkezünk a PH bond gél használatához. Ez egy speciális gél formula, amelyet közvetlenül a köröm felületére kell felvinni, még a körömhegy felragasztása, a gél alapú körömlakk alapozása vagy az UV-gél előtt. A PH bond gél kétoldalú, ragacsos felszínt hoz létre, ezzel minimalizálja a felragasztott köröm leválásának esélyét.
Műköröm? Csak természetesen!
Olyan előkészítő alapanyagokat keresel, melyek gyengédek a körmökhöz, és nem irritálják a körömágyat sem? A Roniki természetes alapanyagú termékei éppen ilyenek: mivel csak organikus anyagokat tartalmaznak, vendégeid körmei és egészségük is meghálálja majd alkalmazásukat. Mindeközben viszont nem kell lemondanod a hatékonyságról sem: ugyanolyan alapossággal tisztítják meg a köröm felületét és segítik elő az anyagok tapadását, mint szintetikus társaik.
Ha a gél lakkok területén is a tudatos megoldásokat keresed, böngészd végig főoldalunk kínálatát, és találd meg új kedvenceidet!
Ha bármilyen kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal az elérhetőségeim valamelyikén!
Puszy, Barby
Minden erős műkörömnek az alapja az, hogy jól előkészítsük a tapadását. Itt lép be a képbe az előkészítő folyadék szerepe. Ennek az alapanyagnak számos altípusa létezik, és mindegyiket egy célt szolgál: a tiszta, felvitelre készen álló saját köröm kialakítását.
Míg régen még csak egyféle előkészítő folyadékot lehetett használni a köröm előkészítéséhez, ma már több közül is válogathatunk. Savas vagy savmentes primer? Nail prep vagy bond gél? Még új vagy a műkörömépítés világában, és szeretnél jobban eligazodni a körömelőkészítő anyagok között? Segítünk: cikkünkben most a primertípusokat vesszük górcső alá.
A műkörmös kellékek közé rengeteg különféle termék tartozik, abban azonban egyformák, hogy egyiket sem nélkülözhetjük abban az esetben, ha valóban szép körmöket szeretnénk. Valójában attól függetlenül, hogy szakemberként vagy otthon, lelkes és gondos kezdőként szeretnénk minőségi munkát végezni, mindenféleképpen szükségünk hozzá a megfelelő eszközökre is.
Az erősített gél lakk egy olyan műkörmös technika, melynek célja a természetes körmök megerősítése, a gél lakk tartósságának növelése. Az eljárás révén egy rendkívül rugalmas, tartós felület hozható létre - de mindezeken kívül is számos előnye van.
Egy ideje már szemezel a gél lakkozás technikájával, de még nem merted kipróbálni, mert hallottál róla jót is, rosszat is? A megerősítő anyag megoldást jelenthet félelmeidre, és számos, a gél lakkozáshoz kapcsolódó problémára is. Cikkünkben lerántjuk a leplet az erősített gél lakk előnyeiről és a hozzá kapcsolódó tévhitekről is!