
Savas vagy savmentes primer: melyik mire való?
Míg régen még csak egyféle előkészítő folyadékot lehetett használni a köröm előkészítéséhez, ma már több közül is válogathatunk. Savas vagy savmentes primer? Nail prep vagy bond gél? Még új vagy a műkörömépítés világában, és szeretnél jobban eligazodni a körömelőkészítő anyagok között? Segítünk: cikkünkben most a primertípusokat vesszük górcső alá.
Mire is valók a primerek?
A saját köröm tisztítását, előkészítését sosem szabad félvállról venni. Ahogy házat sem építünk gyenge alapokra, a műköröm tartósságát, megfelelő tapadását is velük biztosíthatjuk. Mi weboldalunkon már bemutattuk, mi az ajánlott sorrendje az előkészítő folyadékoknak. A fertőtlenítő folyadékot érdemes elsőként felvinnünk a körömre és az akörüli bőrre, hogy megelőzzük a gombás és bakteriális fertőzéseket. Utána következhet a nail prep, amellyel a nedvességet és a zsírréteget távolíthatjuk el a felületükről.
A primerek felvitele a harmadik lépés. Ez egy olyan, tapadást elősegítő és nedvességfelszívó anyag, melyet a köröm kifehéredése után vihetünk fel. A savas és savmentes primerek mindegyike a tapadást segíti elő: a különbség ennek módjában rejlik. A savas a körömlemez felső rétegeinek kiszárításával, míg a savmentes egy ragacsos réteg képzésével teszi lehetővé az erős tapadást. A Roniki ultrabond primer pedig egy az újabb fejlesztésű primerek között: ez a problémás körmökre jelenthet tökéletes megoldást. Extraerős rétegképzésével ugyanis a lehető legerősebb tapadást képes létrehozni. A körmön maradt olajokat hatékonyan távolítja el, miközben rendkívül gyorsan szárad.
Savas vagy savmentes primer: így válassz közülük!
De hogyan döntheted el, hogy az előkészítő folyadékok közül savas vagy savmentes primer az, amire éppen szükséged van? Viszonylag egyszerűen: ha akril körmöket építesz, azok alá a savas javasolt. A savmentes pedig a géllakkok és az UV-gélek alá tökéletes.
A képlet azonban nem ennyire egyszerű. Számos dologra érdemes figyelned a választott primerek alkalmazásakor is. Ilyen például a gyártó utasítása: először azt kell ellenőrizned, az adott alapanyagcsaládhoz melyik típusú primer tartozik. Ha ez a savas primer, akkor csak azt használjuk, ha savmentes, akkor pedig azt a fajtát. Amennyiben pedig mindkettő passzol az adott anyagcsaládhoz, úgy először a savasat, majd pedig a savmentes primert vigyük fel a körömre.
Mindemellett fontos figyelembe venned a savas primer lehetséges mellékhatásait is. Az talán mindenkinek evidens, hogy maró hatása miatt bőrre nem kerülhet. Ám a vastagabb felvitelének is megvan a maga kockázata: lassabban szárad meg így a körömfelszín, így a munkafolyamat sem lesz olyan gyors. Hosszú távon pedig nem tesz jót a körmöknek a használata, mivel elvékonyíthatja a körömlemezt. Ezért csak akkor célszerű használnod, ha kliensed problémás körmeihez a normál, savmentes primer hatása kevésnek bizonyul. Azonban ha vendéged körme sérült, akkor semmiképp ne alkalmazd nála a savas primert!
Mire figyelj még a primerek használatakor?
Egy bónusz tipp a hidegebb időre: a primerek alacsony hőmérsékleten könnyen az üvegbe fagyhatnak, kikristályosodhatnak. Ilyen esetben a feszegetésükkel mást nem érnél el sajnos, mint azt, hogy beletöröd az ecsetet. Ehelyett helyezd őket ilyenkor legalább egy napra szobahőmérsékletű szobába! Így visszanyerik eredeti, folyékony állagukat – miközben a minőségük nem változik.
Szeretnéd további természetes, nívós alapanyagokkal, géllakkokkal bővíteni szalonod kelléktárát? Nézz bele főoldalunk kategóriaoldalaiba, és válogass széles, izgalmas választékunkból!
Ha bármilyen kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal az elérhetőségeim valamelyikén!
Puszy, Barby