Előkészítő folyadék: mit érdemes tudnunk a típusairól?
Minden erős műkörömnek az alapja az, hogy jól előkészítsük a tapadását. Itt lép be a képbe az előkészítő folyadék szerepe. Ennek az alapanyagnak számos altípusa létezik, és mindegyiket egy célt szolgál: a tiszta, felvitelre készen álló saját köröm kialakítását.
Előkészítő folyadék: mire való?
A nail prep, a fertőtlenítő folyadék, a primer és a bonder nemcsak a saját körmök tisztítására tökéletes alapanyagok. Általuk valósulhat meg ugyanis az, ami a vendégek álma: a hosszan tartó, gyönyörű műköröm. Ahhoz ugyanis, hogy sokáig tartson egy köröm, biztos tapadásra van szükség. Ehhez pedig nem árt az sem, ha nemcsak, hogy felvisszük ezeket a folyadékokat a vendég körmeire, de betartunk velük egy sorrendet is.
A Roniki PH Bond gél például jellegzetesen egy alapos előkészítés negyedik lépése szokott lenni. Ahhoz kellenek a bonderek, hogy a géllakkok, a féltartós lakkok vagy az akrilpor megfelelően megtapadjanak a körmökön. Működésük alapja, hogy egy kétoldalú, ragacsos felület létrehozásával segítik elő az erőteljes, biztos tapadást. Sőt, még a körömlemez zsírrétegének eltávolítására is ugyanúgy alkalmasak.
Az előkészítő folyadékok alaptípusai
Ahogy már fentebb említettük, az előkészítő folyadéknak négy alaptípusa ismert. Ezek a következők:
Fertőtlenítő folyadék
Első lépésként töröld át a körmök felületét, hogy meggátold a gombás és bakteriális fertőzések kialakulását. A körömlemezre és a köröm körüli bőrre is kerüljön belőle. Ez a lehető legteljesebb hatás kifejtéséért fontos, hogy a körömbőrről se juthasson vissza semmilyen szennyeződés.
Nail prep
Ezután következhet az esetlegesen megmaradt nedvesség és zsírréteg leszedése a körmökről. A műköröm megtapadását elősegítő, a fertőtlenítő és tisztító hatásával minden, a műköröm tapadását gátló szennyeződést elpusztít.
Primer
Ezt a tapadást elősegítő, nedvességfelszívó anyagot a köröm kifehéredése után tudod felvinni. Két fő típusa a savas és a savmentes primer. A savas primer a körömlemez felső rétegeinek kiszárításával, míg a savmentes egy ragacsos réteg létrehozásával járul hozzá a körmök tapadásához. A nail prepeknél valamivel hosszabb a primer száradási ideje. Viszont fontos, hogy valóban várd ki ezt az időt, hogy valóban jól megtapadjon a rétegen a bond gél.
PH Bond gél
A korábban már említett PH Bond gélt azelőtt hordd fel a körömfelületre, mielőtt felragasztanád a körömhegyet vagy felvinnéd az alapozógélt. Emellett az UV-gél felkenését is csak utána érdemes elvégezned. Úgy működik a bond gél, akár egy savmentes primer. Viszont annyiban másabb is, hogy az előkészítésben legutolsóként kell felvinnünk. PH-kiegyensúlyozó, zsírtalanító hatása révén a műköröm tartós tapadását még jobban biztosíthatjuk. UV-lámpa alatt lehet köttetni.
Ne kapkodd el!
Ha elkészültél az előkészítéssel, következhet is a munkád legizgalmasabb része: a műkörmök felépítése és a géllakkozás. Tudjuk, hogy legszívesebben egyből ide ugranál, hiszen a körmök fertőtlenítése, építésre kész állapotba hozása nem egy túl érdekes dolog. Mégis fontos, hogy minden fázisra elég időt szánj. Hiszen ha túlságosan hamar ugrasz át egyik lépésről a másikra, a termékek száradási ideje előtt, azzal az építés sikerét kockáztatod.
Ha pedig már fejben a géllakk-kreációidon gondolkodsz, válogass főoldalunk kínálatából! Legyen szó akár a lakkokról, akár a körömdíszítőkről, szikrázó színekkel és izgalmas újdonságokkal várunk egész évben.
Ha bármilyen kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal az elérhetőségeim valamelyikén!
Puszy, Barby