Körömerősítés okosan, avagy rubber base vagy builder gel?
Műkörömépítő szakemberként sokat kutatunk a témában, ami a körömerősítés okosan kivitelezhető módjait illeti. Számos alapanyag áll rendelkezésünkre ennek kivitelezéséhez, azonban gondosan ügyelnünk kell az egyéni preferenciákra is a siker érdekében.
Az az alapvető igény a vendégek részéről, hogy legyen csodás a körmük, még nem elegendő ahhoz, hogy minden szempontból elégedettek legyenek. A tartós végeredmény éppen olyan fontos ebben a tekintetben, mint a kinézet. Nem mindegy tehát, hogy milyen anyagokat használunk a saját köröm megerősítésére.
Persze itt előtérbe kerül az is, hogy minden nőnek más a favorit, de az mindenképpen kimondható, hogy nagyon sok múlik a szakértelmünkön is. A mai cikkben kétféle anyagot fogunk egy kicsit mélyebben boncolgatni, amivel a tökéletes végeredmény elérhető, akár kompromisszumok nélkül.
Rubber base, ami vékonyan is tart
Olvasd el a többi blogcikkünket is, mert mindegyik azt a célt szolgálja, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki a szakmai tudásunkból és a piacon fellelhető alapanyagokból. Annak érdekében, hogy a körömerősítés okosan hidalja át a vendégek problémáit, nagyon fontos, hogy tisztában legyünk az általunk használt anyagok tulajdonságaival.
Ezek közül az egyik kihagyhatatlan elem a készletünkből a rubber base, mert kellően rugalmas ahhoz, hogy a saját körmök erősebbek legyenek. Ez akkor igazán érdekes, ha a vendég alapesetben gyenge és tartás nélküli körmökkel érkezik.
Másik nagyon jó tulajdonsága, hogy betonbiztos alapot ad már egyetlen vékony rétegben is, ami így szupertartós körmöket eredményezhet. Úgy képes követni a természetes körömlemez mozgását, hogy közben nem pattog fel és nem is levegősödik. Természetesen ennek alapfeltétele az is, hogy megfelelően készítsük elő a körmöket.
Builder gél, ami vastag réteget ad
A mai második alapanyagunk az építőzselé, ami viszont már egy sokkal vastagabb réteget jelent alapként, még a színek felhordása előtt. A különösen vékony és töredezésre hajlamos körmök esetén lehet jó megoldás, mert nagyon strapabíró végeredményt ad.
Ahogy már említettük, a szakmai lépéseket nem szabad kihagyni, ezért a megfelelő előkészítésről szóló cikkünk is érdekes lehet a témában. Ezen túlmenően viszont az extra erősítés érdekében sokkal eredményesebb lehet a vastagabb réteg használata, amire a builder gél tökéletes alternatíva lehet. Jellemzően ezzel a két termékcsaláddal minden körömerősítés okosan megoldható.
Az anyag tulajdonságai és a viszkozitása miatt is egy kicsivel precízebb munkát igényel a builder gél, mint a rubber base. Hatalmas előnye viszont az, hogy meglehetősen strapabíró, így ellenáll a magasabb fokú igénybevételnek is.
Körömerősítés okosan: melyiket válasszuk?
Minden szempontból szeretjük mindkét anyagot, mert olyan termékek, amiket okvetlenül a fiókunkban kell tartani. Így esély sincs arra, hogy ne tudjuk megerősíteni a vendégeink körmét akár az egyik, akár a másik esetben.
A választás pedig egyszerű, mert a rubber base egy sokkal rugalmasabb alapot biztosít a természetes körömlemeznek, míg a Builder gél erősebb tartást ad a vékony és igénybevett körmöknek. Ebből a szempontból nem is lehet kérdés, hogy melyiket válasszuk.
A döntés másik érdekessége pedig az, hogy a builder gél esetében 2:1 megoldással meg is hosszabbíthatjuk a vendég körmét, ha azt szeretné. Az akryl géllel ellentétben rugalmas, de ugyanolyan tartós. Ahol az poly gél nem ad megfelelő eredményt, ott a builder gél lesz a tökéletes alapanyag.
Nézz körül a weboldalunkon, mert mindkét említett alapanyagot be tudod szerezni egy helyen, hogy a körömerősítés okosan történhessen.
Puszy, Barby