Reverse tippes technika használata akryl géllel
Az akryl gél, vagyis más néven poly gél egy fantasztikus anyag. Többféle technikával használható, például a reverse tippes technikával, így a kedvenc alapanyagok egyike. Pont ez a sokrétű tulajdonsága az, ami kiemeli a többi közül.
A legfőbb előnye mégis az anyagösszetételben rejlik, ami tökéletesen ötvözi a porcelán és a zselé legjobb tulajdonságait. A porcelán strapabíró erejét hordozza, de a kellemetlen szaga nélkül. Ehhez pedig hozzátartozik a zselé rugalmassága is.
Nagyon egyszerűen fel lehet hordani a köröm felületére, gyors kötési ideje pedig még élvezetesebbé teszi a munkát. A poly gélnek van még egy nagyon jó tulajdonsága, ami pedig a reverse tippes technikának köszönhető, a “reszelésmentesség”.
Mi az a reverse tipp, és mitől más, mint a többi?
Első pillantásra talán annyi a különbség a kettő között, hogy a reverse tippen láthatók azok a jelölések, amik a szokásos sablonokon is. Ezek jelölik az építendő köröm hosszát, így a kiválasztott poly gélt a kívánt körömhosszig eldolgozhatod a tippen.
Természetesen megtalálhatók több méretben is a reverse tippek, így minden körömhöz a megfelelő darabot ki tudod választani. Viszont a legnagyobb különbség mégis a tipp kialakítása és rugalmassága.
Egyetlen feladata a tippnek az, hogy a poly gélt felhordjuk a körömlemez felületére. Ebből adódóan a tipp nem simul rá a körömre, mint a hagyományos társa. A sáncokhoz igazítva, a körömlemez felületétől eláll 2-3 mm-re, ami biztosítja majd a megfelelő anyagvastagságot.
Mitől lesz “reszelésmentes” a reverse tippes technika?
Fontos megjegyezni, hogy soha nincs olyan, hogy nem kell reszelni. Viszont a reverse tippes technikának a legnagyobb előnye, hogy minimális lesz a reszelési idő. A tipp tökéletesen megadja majd azt a C ívet, amit a hagyományos építés során az ecsettel alakítunk ki, majd formára reszelünk.
A körömágynál szükséges a reszelés, de a köröm felületét elég bufferrel átcsiszolni, mielőtt a szín vagy a díszítés rákerül. A megépített köröm alsó fele szorul reszelésre ezzel a technikával. A megfelelő ív és az optimális szabadszélvastagság így kialakítható. Akár a clear, a színes vagy a trendi körömágyhosszabbító színárnyalatok közül is választhatsz.
Ezzel a technikával a fixálásnak is eltérő lesz a folyamata. A sablonnal való építés során a köröm felületét kell fixálni, mert az alsó rész érintkezik a sablonnal. A reverse tipp használata során pedig pont fordítva. A köröm felső része lesz “ragacsmentes”, de alul viszont fixálni kell.
Hogyan használd a reverse tippet?
Az első lépés a poly gél használata során is a megfelelő előkészítés. Attól függetlenül, hogy sablonnal építünk vagy reverse tippet használunk, ez kihagyhatatlan. Az építés viszont ezzel a technikával már nagyon egyszerű.
Az akryl gélt akár egy spatulával, akár a tubusból közvetlenül is a tippre teheted. Egy porcelán ecset segítségével terítsd el a tippen úgy, hogy a 2-3 mm anyagvastagság megmaradjon. Az ecsetet fixáló folyadékba mártva elkerülheted, hogy az anyag ráragadjon.
A felhelyezésnél ügyelni kell arra, hogy nem közvetlenül a körömágyhoz illeszted, hanem kb. 2 mm-el távolabb. A tippet egyszerre billented lefelé, és tolod a körömágy irányába egészen addig, míg a sáncokat el nem éri a tipp széle. A szabadszélnél az anyagot terítsd el, majd köttetés után óvatosan vedd le a tippet és fixáld alul.
A formára reszelés már pillanatok alatt kész. A körömfelület ugyanis tökéletes C ívet kap a tipptől, így csak a szabadszél formája és a köröm alsó fele szorul igazításra. Ezek után szabadon díszítheted.
Ne feledd, hogy oldalunkon rengeteg szín közül választhatsz. Legközelebb próbáld ki ezt a technikát is, ezzel biztos a siker!
Ha bármilyen kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal az elérhetőségeim valamelyikén!
Puszy, Barby