Akryl gél vs builder gél – kinek melyiket ajánlott használni
Körmös berkeken belül nagy vita tárgya lehet, hogy vajon melyik a jobb alapanyag, amivel építhetünk. Ez nyilván csak azért vita, mert szerelem lehet mindkét anyag használata. Az akryl gél vs builder gél csata azonban így hamar eldőlhet. Ez nem is kérdés. Kizárólag egyetlen dolog fogja eldönteni, hogy melyiket használod. Ez pedig az ecseted.
Itt viszont nem arra gondolunk, hogy milyen ecsetkészlettel rendelkezel, hanem arra, hogy melyiket kezeled biztosabb kézzel. Mindkét alapanyag kiváló minőséget képvisel, így nem ez nem lehet sorsdöntő a választás során.
Az viszont nagymértékben meghatározó lehet, hogy milyen típusú anyaggal dolgozol szívesen. Ebben a cikkben kizárólag a körmös oldalról közelítjük meg a témát, mert a vendégek igényei egy teljesen másik kérdéskör.
Kinek ajánlott az akryl gél?
Az egyik kedvenc kérdésünk, mert bátran kijelenthetjük, hogy a Roniki akryl gél kínálata mindenkinek tökéletes választás. A teljesen kezdő körmösnek, a vér profinak és azoknak a nőknek is, akik maguknak készítik a körmeiket otthon.
A használatából adódó tulajdonságainak és az anyag előnyeinek köszönhetően bárki képes ezzel a készítménnyel építeni. Imádni fogja minden porcelánrajongó, mert annak minden jó tulajdonsága megtalálható a poly gélben. A strapabírósága, a porcelán ecset tipikus kezelése, a formázhatósága, mindezt anélkül, hogy a szaga kicsinálná a szalon vendégeit.
A kezdők és a lelkes amatőrök pedig addig igazgathatják az anyagot, míg kedvük tartja, vagy képességük igényli. Ilyen esetben az “akryl gél, vagy builder gél” kérdés talán még könnyebb, hiszen az építőzselékhez kicsit nagyobb gyakorlat szükséges. Persze minden csak gyakorlás kérdése, de a kezdeti sikerélmény további lelkesedést szül.
Melyik anyaggal mit építhetünk? Akryl gél vs builder gél
Ezt a választ is szeretni fogod, hiszen amit építőzselével meg lehet építeni, azt akryl géllel is. Az építőzselékhez képest a poly gél színei is káprázatosak, például a körömágy-hosszabbító természetes színárnyalata.
Mindkettő egyaránt tartós, töredezés- és repedezésmentes, így a hosszú körmök éppúgy megépíthetők mindkét anyaggal, mint a rövidebbek. Egy extra hosszú köröm esetében nagymértékben függ a felhasználandó alapanyag attól, hogy ki mennyire ügyes kezű.
Itt nyer értelmet igazán a gyakorlat és a tapasztalat, mert az építőzselék teljesen másképp viselkednek, főleg a viszkozitásukból kifolyólag. Persze az építőzselék között is vannak “folyósabb” és sűrűbb változatok is, de mindegyik biztos kezet igényel.
Az ecsethasználat is lehet döntő a választás során?
Hát persze! Hiszen aki eddig kizárólag porcelánnal dolgozott, annak rettenetesen furcsa lenne egy zselés ecsetet kézben tartani. Teljesen más a két technika, amivel az ecsetet használni kell. Így bátran kimondhatjuk, hogy a porcelánrajongók imádni fogják az akryl gélt.
Ehhez ugyanis nem jó a zselés ecset. Túlságosan puhák a szálai ahhoz, hogy ezt az anyagot megfelelően el tudd teríteni vele. Akár sablonra helyezed fel, akár reverse tippre. A poly gél állaga inkább egy porcelán gombóc keménységére hasonlít. Viszont az építőzseléhez pedig a porcelán ecset lesz használhatatlan, mert nem elég finom szőrű. No meg persze a formájuk is eltérő, és az ecsetkezelési technika is.
Mindkét ecsetfajta kezelése könnyedén megtanulható, azonban előbb-utóbb úgyis kialakul, hogy neked melyik áll jobban kézre. Akármelyik ecsetet is használod, érdemes kipróbálni a másik család tagjait is. Webáruházunk kínálatában az építőzselék és az akryl gélek csak arra várnak, hogy teszteld őket.
Akkor is megtalálod a kedvencedet, ha zselé párti vagy, és akkor is, ha a poly gél a te kedvenced.
Ha bármilyen kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal az elérhetőségeim valamelyikén!
Puszy, Barby