Így használd az építőzseléket reszelésmentes technikához
A műkörömépítés egy igazi művészet! A rövid körömből pillanatok alatt lehet gyönyörű hosszú körmöket varázsolni. A megfelelő építőzselé a kulcs a titokhoz. A természetes körmök sok esetben vagy nem tudnak megnőni olyan hosszúra, vagy csak nagyon lassan. Arról már nem is beszélve, hogy egy rossz mozdulat, és már le is tört.
Az épített műkörmökkel azonban egy csapásra megoldódik minden probléma. Szűk egy óra alatt “megnőhet”, nem törik le, és 3-4 hétig élvezhetjük a látványát. Azonban sok esetben rengeteg reszeléssel és kellemetlenséggel járhat a folyamat.
Azok számára, akik szeretnék elkerülni ezeket, van egy jó hírünk, mert a reszelésmentes technika meg tudja oldani ezt a problémát. A reszelő mindentől függetlenül alapvető hozzátartozója a körömépítésnek. Az viszont korántsem mindegy, hogy mennyit kell reszelni.
Melyik építőzselé nevezhető reszelésmentesnek?
Ahogy már említettük, a reszelő elengedhetetlen. Viszont a reszeléssel töltött idő és a vele járó macera is elkerülhető vagy nagymértékben csökkenthető. Fontos tehát megjegyezni, hogy a “reszelésmentes” nem azt jelenti, hogy nem kell reszelni egyáltalán. Azt viszont igen, hogy a reszelővel csak minimális igazításra van szükség.
De hogy mitől lesz ez elérhető? Elsősorban azt kell tisztázni, hogy az oldalunkon található építőzselék között kétféle változatot találsz. Egyfelől a folyékonyabb, másfelől pedig a sűrűbb fajták közül választhatsz.
A folyékony állagú zselék inkább a haladó és a profi körmösöknek ajánlott, akik már gyorsabban tudnak dolgozni. A sűrűbb állagú építőzselék azonban a lassabb szakembereknek lehet megfelelő. Emellett azonban van még egy nagyon jó tulajdonságuk, mégpedig az önterülés képessége.
Ez a képessége emelheti a reszelésmentes kategóriába az építőzseléket, mivel szinte ecsetmunka nélkül terül magától. Ebből kifolyólag reszelőre sem lesz olyan nagy szükség, mint a folyékony társa esetében.
Számít a zselé színe az önterülő képesség szempontjából?
Az önterülő zseléket általánosságban a körömágyhosszabbító és a clear színekben találod meg. Ezek ugyanis azok a tipikus építőzselék, amikkel az építés azon szakaszát készíted, amit a legtöbbet kell reszelni.
Így a színe igenis számít. Az építő család tagjai általában ezeket az árnyalatokat képviselik. A színes építőzselék inkább a felületi utómunkánál hasznosak, mert a pigmentáció miatt lassabban kötnek. Ebből adódóan nagy anyagvastagsággal sem lehet dolgozni velük a clear zseléhez képest.
Ha reszelésmentes építést szeretnél, akkor válaszd a clear vagy körömágyhosszabbító színek egyikét. Az önterülő képessége nagymértékben segíteni fogja a munkádat. Egyrészt sokkal gyorsabban tudsz haladni az építéssel, mert az ecseteddel nem kell hosszú percekig igazgatni. Másrészt pedig a reszelési idő csökkentése miatt is javul a tempód.
Miért kell mégis reszelni, ha reszelésmentes?
Nem kell, csak ajánlott. Ez attól függ, hogy mennyire vagy gyakorlott. Egy kezdő körmös a reszelésmentes technika esetén is kénytelen lesz reszelni egy kicsit. Ami gyakorlással egyre jobban fog csökkenni.
A tapasztalatgyűjtés olyan biztos kezeket szül, amivel már nem lesz gond a gyors építés. Miután az anyagot felhelyezted a körömlemezre, csak 2-3 ecsetvonás, és már a helyén is van a zselé. Néhány másodperc terülés után gyönyörűen eligazodik magától.
Így már tényleg nem kell sokat reszelni, csak a kritikus helyeken, a körömágy és a sáncok környékén. Teljesen másik dimenzióba fogsz lépni, ha gyakorlod ezt a technikát.
Így akár egy szűk óra alatt kész lehet egy S-es vagy M-es méretű köröm szett. Nézz körül oldalunkon, és válaszd ki a kedvenced.
Ha bármilyen kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal az elérhetőségeim valamelyikén!
Puszy, Barby