Akryl gél használata lépésről lépésre – mutatjuk, mire kell figyelni!
Akár gél lakk, akár poly gél, zselé vagy porcelán, mindegyik választás ápolt megjelenést kölcsönöz. Egy nő szépségéhez és önbizalmához hozzájárul a körmei kinézete is. Ebben a bejegyzésben az akryl gél használata lépésről lépésre kerül bemutatásra, hogy neked se okozzon gondot a folyamat!
Fontosnak tartjuk hangsúlyozni, hogy a nem megfelelő használat viszont súlyos következménnyel járhat. Dolgozz megfelelő anyagokkal, légy precíz és nem lesz gond! Az polygél kínálatunkban megtalálod a neked valót készítményt munkádhoz.
Akryl gél használata lépésről lépésre
A legfontosabb probléma, amit meg kell oldanunk, az a megfelelő tapadás biztosítása, a fellevegősödés megakadályozása. Biztosítanunk kell azt is, hogy az esetleges gombás fertőzések ne alakuljanak ki.
Ezek a leggyakoribb hibalehetőségek. Éppen ezért nagy hangsúlyt fektetünk a megelőzésre, mert egyetlen apró baki, és oda a kezünk szépsége egy jó időre.
A legkisebb bajt az jelenti, hogy idő előtt lepotyognak. Még akkor is bosszantó a helyzet, ha éppen fent marad a helyén, de lötyög, meglazul, beleakad a hajunk fésülködés közben.
A nagy probléma, ha ez a fellevegősödés gombás fertőzéshez vezet. Nem is biztos, hogy látjuk, vagy éppen nem is érezzük, hogy elvált az anyag egy apró helyen a körömlemeztől. Viszont a folyékony halmazállapotú anyagok “észreveszik”, például a víz és a tisztítószerek.
Megfelelő köröm előkészítés
Minden anyag használata során a legfontosabb lépés az előkészítés. Egy erős tapadású akryl gél esetén is előfordulhatnak a fent leírt problémák, ha nincs jól előkészítve a körömlemez.
Első lépésben a körömágybőr eltávolítása után a körömlemez felületét bolyhozzuk fel egy 180-as reszelővel. Ezzel a lépéssel a köröm felszínéről a zsír nagy részét el tudjuk távolítani, és a tapadás elősegítéséhez egy durvább felületet kapunk.
A felbolyhozás után kenjük le a körömlemezt Roniki PH bonddal , ami egyrészt vízelvonó, másrészt zsírtalanító hatású. Itt érdemes odafigyelni, hogy a szabadszélt is kenjük le vele. Gyorsan szárad ez az anyag, amit úgy jelez nekünk, hogy kifehéredik a köröm.
Második lépésben a megfelelő tapadást kell előkészítenünk, amihez használjunk Roniki ultrabond primert. Amire nagyon ügyelni kell, hogy ez az anyag a bőrre nem kerülhet, mert irritációt okozhat, és rettenetesen csíp.
A primer esetében a megfelelő tapadás eléréséhez meg kell várnunk, míg teljesen megszárad, és csak ezután vihetjük fel az építő anyagot.
A megfelelő körömépítési folyamat
Az előkészítés után, bár jobb esetben még előtte felhelyezzük az építősablont. Ennek pontosan illeszkednie kell a szabadszélhez. Mivel egy standard íve van a sablonoknak, sok esetben egy olló segítségével a körömformához kell igazítani.
Akkor van jól feltéve, ha nem látunk rést a körömlemez és a sablon között, mert a megfelelő ívet biztosítottuk a bevágással. Ne felejtsük el összeragasztani a sablon szárnyait az ujj alatt, mert ez fogja fixen a helyén tartani, amíg építünk.
A polygélt spatulával helyezzük a körömre, mert nagyon sűrű. A szükséges anyagmennyiség az építendő körömhossz fele, amit a C-ív legmagasabb pontjához helyezünk fel. Egy porcelánépítő ecsettel lapogassuk el a megfelelő forma eléréséig. Az ecset ne legyen száraz, mert úgy hozzá fog ragadni az anyag. Egy tálkában legyen fixálófolyadék, amibe bele tudjuk mártani időnként az ecsetet.
Körömformázás és fényzselé
Az akryl gél teljes kötési ideje után fixáljuk az elkészült körmöt, majd reszeljük formára. Ehhez használjunk egy 150-es durvább, majd a finomabb 180-as reszelőt. A buffer segítségével pedig simítsuk el a köröm felületét, majd végül mehet rá a fényzselé.
Használd körültekintően az anyagokat, további kérdés esetén pedig vedd fel velünk a kapcsolatot. Csodás körmöket kívánunk neked, és örömteli építést.
Ha bármilyen kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal az elérhetőségeim valamelyikén!
Puszy, Barby