Útmutató a különféle körömformákhoz – hozzád melyik illik a leginkább?
Egy profi szakembernek nem esik nehezére teljesen egyedi manikűrt készíteni, melynek során szabadon variálja a körömformákat, a színeket és a mintákat. S bár a legtöbb vendégnek arra vonatkozóan vannak elképzelései, hogy milyen árnyalatokat és motívumokat szeretne a körmeire, de a megfelelő fazon kiválasztása már okoz némi fejtörést.
Épp ezért cikkünkben szeretnénk egy kis útmutatót nyújtani, bevezetni olvasóinkat a körömformák világába.
Természetes hatás: kerek és mandula
A rövid, lekerekített végű forma tulajdonképpen a köröm természetes ívét követi. Letisztult, elegáns hatást kelt, emellett roppant praktikus is, hiszen nem akad bele semmibe, ezért tökéletes megoldás azoknak a hölgyeknek, akik a munkakörükből kifolyólag nem viselhetnek hosszú körmöket, esetleg a mindennapi tevékenységükben akadályozná őket (pl. a kisbabás anyukák tipikusan ebbe a kategóriába tartoznak).
Előnye, hogy szinte minden körömtípusnál alkalmazható, keskeny és széles körömágy esetén is, rövidsége miatt pedig kevésbé sérülékeny. Mindez viszont nem jelenti azt, hogy ne lehetne kidíszíteni különféle trendi mintákkal, de aki a visszafogott hatást kedveli, az maradhat egy egyszerű francia manikűrnél is.
Az ovális, vagy más néven mandula forma egy kicsit nyújtottabb, a vége felé enyhén szűkülő. Optikailag nyújtja az ujjakat, ezért remekül áll azoknak, akik tömzsi, rövid, vastag ujjakkal rendelkeznek. Ehhez már kicsit hosszabb köröm szükséges, de a viselése még mindig kényelmes a hétköznapokban.
Szögletes körömformák: kocka és lekerekített kocka
Akit széles, kicsi körömágyakkal áldott meg a sors, az eme tulajdonságokat remekül tudja ellensúlyozni egy kocka formájú manikűrrel. Ennek a fazonnak a jellegzetessége az egyenesre csiszolt vég és az éles sarkak.
A hosszú, egyenes oldalak optikailag ellensúlyozzák a széles körömágyakat. Viszont a sarkai miatt kissé sérülékenyebb, mint a kerek formák, ütődés hatására letörhet vagy lepattanhat róla a gél lakk, ezért nem ajánlott azoknak, akiknek például a munkájuk során fokozott igénybevételnek vannak kitéve a kezeik. Egy másik változata a szűkített kocka, melynél a vége felé haladva szűkülnek az oldalai.
A lekerekített kocka – ahogy az a nevéből is sejthető – abban különbözik a sima kockától, hogy nincsenek éles sarkai, és a vége sem teljesen egyenes, hanem kissé íveltebb. Sokan azért szeretik, mert kevésbé sérülékeny.
Hosszú körömformák: balerina és pipe
A balerina köröm igazán nőies és elegáns, lényegében egy hosszúra nyújtott, erősen szűkülő mandula forma, melynek a legvége egyenesre csiszolt. Ehhez már mindenképpen hosszabb köröm szükséges, és csak azoknak javasolt, akiket nem gátol egy efféle manikűr a mindennapi tevékenységeiben. A vékony vége miatt eléggé sérülékeny.
A pipe köröm szemből nézve “cső” formájú, tehát ugyanúgy hosszú, mint a balerina, csak a vége nem szűkül, hanem párhuzamosak maradnak az oldalai. Erősen ívelt, feltűnő hatást kelt.
Extrém fazonok: stiletto és edge
Ezek már igazán extravagáns körömformák, melyeket kevesen viselnek a hétköznapokban, inkább versenyekre készítik el őket. A stiletto nagyon hosszú, hegyes végű, emiatt szépen megnyújtja az ujjakat, de a keskeny vége miatt rendkívül sérülékeny.
Az edge szintén extrém hosszúságú, a legvége viszont szögletesre van csiszolva, így egy kis “háztető” formát ad ki. Mivel e két típus esetében nagy felületekről beszélünk, ezért igazán sok lehetőséget adnak a díszítésre.
Az olvasottak hatására megjött a kedved a manikűrözéshez? Nézz körül webáruházunkban, és válogass kedvedre termékeink közül!
Ha bármilyen kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal az elérhetőségeim valamelyikén!
Puszy, Barby