Karvaly körmök és korrekciójuk: nem lehetetlen az esztétikus forma!
Talán nincs is olyan körmös, aki ne találkozott volna már legalább egyszer a karvaly köröm jelenségével. A karvaly körmök és korrekciójuk ismerete már csak azért is hasznos, mert az egyik leggyakoribb körömdeformitásról beszélünk. Sőt: lesznek, akik kifejezetten ezért érkeznek majd hozzád, mert zavarja őket ez – és műkörömmel szeretnének javítani körmük állapotán. Mit mondj majd nekik, és egyáltalán: miben is áll ez a jelenség? Cikkünkből megtudhatod a legfontosabb infókat a témában!
Karvaly köröm mint deformitás: mi ez, és mitől alakulhat ki?
A karvaly köröm egy viszonylag látványos körömdeformitás, amely azonban sokakat érint a világon. Ez a körömtípus jellemzően hosszú, görbe és éles végű: olyan, mintha egy karvaly karma lenne. De hogyan alakulhat ki ez a körömdeformitás?
A karvaly köröm általában egy velünk született körömdeformitás. Az egyik leggyakoribb oka tehát a genetikai hajlam. Ám kialakulhat mechanikai vagy mátrixsérülés következtében is. Emellett például kemoterápia miatt is felléphet, gyakran színelváltozásokkal vagy keresztirányú barázdákkal kísérve.
Miért jelent problémát az, ha valakinek ilyen körme van? Alapvetően azért, mert a lefelé görbülés miatt a súlypont túlságosan előrekerül. Ezért nagyobb eséllyel fog a rá épített köröm letörni. Vannak olyanok, akiknek minden körme ilyen. Ám szerencsére általában csak egy-két ujjon (jellemzően a középső vagy a mutató) kell ezzel számolnunk. A karvaly köröm korrigálása ma már könnyedén lehetséges: számos módszer áll a rendelkezésünkre.
Karvaly körmök és korrekciójuk: építéssel vagy töltéssel?
Az egyik lehetőség az építés, amely során egy speciális anyaggal korrigáljuk ki a köröm alakját és hosszát. Ezek az anyagok könnyen formázhatóak és szépen illeszkednek a természetes körömre, így esztétikailag is szép eredményt lehet elérni velük.
A Roniki poly gel 17-es árnyalata magában hordozza a zselé építőanyag és a porcelán minden előnyét. Így könnyen bánhatunk vele, a végeredmény pedig egy szép, egyenletes manikűr lehet még a leggörbébb karvaly körmök esetén is. Arra kell csak odafigyelnünk, hogy a sablon felhelyezése nem követheti a köröm görbületét: muszáj, hogy vízszintesen, egyenesen fusson ki a körömlemez alól! Tévhit azonban, hogy ha egyszer felépítettük a körmöt, azt 2-3 töltés után újra meg kell majd csinálnunk. Ha már egyszer megvan a műköröm, az töltéssel tökéletesen formára alakítható!
A másik lehetőségünk tehát a töltés, amely során, ha ügyesek vagyunk, szinte észrevétlenné tehetjük a természetes köröm lehajlását. Ilyenkor a poly géles töltés után a szabadszélt vékonyítjuk el alulról, így korrigáljuk a görbületet. Így vesszük el a felesleges anyagvastagságot, nem felülről. A csiszológéppel pedig még egy kecses ív is reszelhető a szabadszél aljába, hogy még esztétikusabb legyen a végeredmény. Voilá: ha idáig eljutottál, kész is vagy, és máris eggyel több, elégedett vendéged távozhat az üzletedből!
Ilyen formájúra érdemes felépítened a karvaly körmöket
Ha javasolnod kell a vendégednek néhány kialakítást, a karvaly tipet mindenképpen hagyd ki a lehetőségek közül! Azzal ugyanis csak még inkább kiemelnéd körme görbületét. A szűkített kocka vagy a balerina is két, nehezebben kivitelezhető forma görbe körmökre. Azonban van egy népszerű és egyben gyönyörű forma, mely igazán ideális lehet a korrigálás során – és ez a mandula!
Érdekelnének még másféle építőanyagok is a poly gélen kívül? Böngészd végig főoldalunk alkategóriáit, és találd meg új kedvenceidet széles választékunkból!
Ha bármilyen kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal az elérhetőségeim valamelyikén!
Puszy, Barby