Te már tudod, melyik mire jó? A műköröm alapanyagok nagy körképe
A műköröm alapanyagok mind-mind arra szolgálnak, hogy a munkánk végeredménye egységes és tartós legyen. A megfelelő alapanyagok kiválasztása és helyes használata döntő jelentőséggel bír a műköröm minőségének és tartósságának érdekében. Te tudod, hogy melyik mire való? Cikkünkben górcső alá vesszük mindet!
A műköröm alapanyagok kisokosa: melyiket mire és hogyan használd?
Alapzselé és fényzselé nélkül nincs gél lakkos köröm. Az alapzselét a természetes köröm felületére juttatva megfelelő alapot biztosíthatsz a műkörömnek. Mivel a base gél nem tartalmaz pigmentet, így általában átlátszó vagy lágy rózsaszínben pompázik. A másik kulcsfontosságú alapanyag a fényzselé, amely a manikűr fényes megjelenését és tartósságát biztosítja. Ezek is lehetnek átlátszóak, de a különfélébb effektekkel ellátottak is. A Roniki egg top gél használatával például csinos, tojáshéjra emlékeztető végeredményt érhetsz el.
- Előkészítő folyadékok
Az előkészítő folyadékoknak szintén széles skálája áll rendelkezésre, melyek mindegyike más feladatot lát el a műköröm készítése során. Típusaik és legfőbb jellemzőik az alábbiak:
- Fertőtlenítő folyadék: ez a szer a körömlemez és a környezet alapos megtisztítására, fertőtlenítésére való. Általában alkoholbázisú, így hatékony a baktériumok, vírusok és gombák ellen. Ezt ne csak a köröm felületére, hanem a körömágyra is vidd fel, hogy teljesen érvényesüljön a fertőtlenítő hatás!
- PH-kiegyenlítő: más néven nail prep. A savmentes, magas alkoholtartalmú nail prep a legjobb arra, hogy segítsen eltávolítani a körömlemez felületét borító felesleges nedvességet, olajat. A kötőanyagok hatékony és egyenletes tapadását készíti elő.
- Primer: a primer lehet savas vagy savmentes kémhatású. A savasmentes egy ragacsos réteget alkot a természetes körmökön, míg a savas a körömlemez felső rétegeit szárítja ki. E kétféle módon segítik a köröm és az építőanyagok közötti, maximális tapadás kialakítását.
- Bond gél: a bond gél a primerhez hasonlóan kétoldalú, ragacsos felszínt hoz létre a körömlemezen. Ez a folyadék zsírtalanító, kiegyensúlyozó tulajdonságának köszönhetően hozzájárul az anyagok még nagyobb tartósságához, és megakadályozza a leválásukat.
- Építőzselé
Az építőzseléknek két fő típusa van: a folyékony és a sűrű. A folyékony építőzselék lágyabb textúrával rendelkeznek, így inkább a haladó, tapasztalt műkörmösöknek ajánljuk őket. Velük szemben a sűrűbb textúrájú építőzselék könnyebben kezelhetőek. Így alkalmasabbak a kezdő műkörmösök munkájához, akik még esetleg lassabban dolgoznak.
Újdonságok, melyek egyre népszerűbbek a körmös világban
A minőségi műköröm alapanyagok sorában nem elhanyagolható egy viszonylag új alapanyag, a rubber base sem. Ez egy speciális anyag, amely egy rendkívül rugalmas, elasztikus zselé alaplakként simul a saját körömre. Az anyag különösen a törékeny, problémás körmű klienseid számára jelenthet fellélegzést. Általa ugyanis számukra is elérhetővé válik a műkörömépítés.
A poly gél szintén az új generációs műköröm anyaga, amely forradalmasítja a műköröm készítést. Rugalmasabb és könnyebben kezelhető a porcelánnál, de vastagabb és tartósabb a zselénél. Technikájában viszont inkább a zselé felhordásához hasonlít.
Nem káros mindez az egészségre?
Hitvallásunk, hogy minél természetesebb, organikus alapanyagokból készüljenek termékeink. Ennek köszönhetően nem rónak felesleges terhelést vendégeid szervezetére.
Kíváncsi vagy még többre? Nézz szét főoldalunkon szédítő, téli újdonságainkért, valamint körömdíszítőink, kellékeink vagy csomagajánlataink között is!
Ha bármilyen kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal az elérhetőségeim valamelyikén!
Puszy, Barby