
Géllakk lépésről lépésre: így vidd fel a tökéletes, hosszan tartó hatásért!
Meseszerűen csillogó körmök heteken át: ez többé nem csak egy álom. Elterjedésével a géllakk lépésről lépésre vezetett be minket a strapabíró, mégis gyönyörű műkörmök világába. Még viszonylag új neked ez az anyag, de szeretnéd megtanulni az alkalmazását? Cikkünkben összegyűjtöttük mindazt, amit erről tudni érdemes!
Eszközök, melyekre mindenképp szükséged lesz
Ha még sosem építettél géllakkal, akkor sem kell izgulnod: szerencsére nem egy bonyolult folyamat. Viszont annál eszközigényesebb!
Kell hozzá ugyanis egy narancsfapálca (a bőr feltolásához), egy portalanító kefe, egy körömreszelő, egy UV/LED lámpa és egy bőrvágó olló. Emellett az alapanyagokról (előkészítő folyadékok: fertőtlenítő, nail prep (pH-kiegyenlítő), primer, bond gél) és a választott géllakkról sem szabad megfeledkezned. Sőt: azért, hogy vendégeid minden kívánsága szabadon teljesülhessen, érdemes többféle díszítőkelléket is beszerezned. A sellőpor, a porcelánpor, a körömmatricák, a pontozó- vagy a nullás díszítőecset is hamar az alapfelszerelésed hasznos tagjaivá válhatnak.
De milyen is a tökéletes géllakk? Olyan, amely nemcsak vendéged személyiségéhez, de kicsit az évszakhoz is igazodik. A Roniki Star glow 02 géllakkja csillámló fehér színben tündököl, ezzel megidézve a havas tájat, a szállingózó hópelyheket. A visszafogottságot, a klasszikus eleganciát kedvelők körében biztos sikert arat majd – ahogyan a tél szerelmesei között is.
Géllakk lépésről lépésre: a 7 alapvető építési fázis
- A reszelő segítségével a körömlemezek felületét bolyhosítsd, ujjról ujjra.
- Ha ez megvan, a portalanító kefét használva söpörd le a körmökről a felesleges port.
- Vidd fel az előkészítő folyadékokat a körmökre. Az általunk ajánlott sorrend: fertőtlenítő folyadék, nail prep, primer, bond gél.
- Ezután következhet a leoldható bonder vékony, egyenletes felkenése. Ez UV-lámpa alatt fog megkötni.
- A Roniki gél lakkok közül választott, természetes alapú, tetszőleges szín is UV-ra köt. Az első réteg felvitele után a második réteget is felkenhetjük az anyagból. De mire kell vajon a narancsfapálca? Egyszerű: a bőrről így könnyedén leszedheted a felesleges lakkot.
- Végül következhet a díszítés, majd a leoldható, fixálásmentes fényzselé. Utóbbi a tartósság miatt fontos: kb. 2-3 percig köttesd a lámpa alatt.
- A géllakk elkészülése után körömápoló olajjal gondoskodhatsz a körmök körüli bőr puhaságáról.
Mivel díszítsd a géllakkos körmöket?
A kliensed igényétől függően többféle módon teheted fel a pontot az i-re, azaz az utolsó simítást a műkörmökre. A kövek és a körömmatrica például két, igen népszerű díszítőelem. A körömmatricát vízben leáztatod, és a második réteg géllakk tetejére helyezed, majd mehet rá a fényzselé. Az apró kis köveket viszont már köttetheted a fényzselébe, vagy az UV-fényre kötő, színtelen hardenerbe.
Ha vendéged kicsit visszafogottabb, egy kevés sellő- vagy csillámporral szintén gyönyörű, de letisztult lehet a végeredmény. Ezeket is a fényzselébe köttetjük. Ha viszont valamilyen mintára vágyik, ahhoz rendelkezned kell kézügyességgel is: a pöttyös díszítéshez a pontozóecsetet, a vékony vonalakhoz pedig a nullás díszítőecsetet használd!
Ilyen tehát a géllakk lépésről lépésre felépítve. Szeretnél még többet megtudni a műkörmök világáról? Nézz körül főoldalunkon, és válogass izgalmas alapanyag és géllakk választékunkból!
Ha bármilyen kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal az elérhetőségeim valamelyikén!
Puszy, Barby