Géllakk eltávolítása: így csináld helyesen!
A géllakk eltávolítása a műkörmösök között ma is vita tárgya. Vannak, akik szerint reszelővel a legideálisabb, míg mások véleménye az, hogy a leoldás a jobb. Szerintünk viszont érdemes utánajárni az adott anyagnak, mielőtt döntést hozol. Ugyanis a rugalmasságtól, az oldékonyságtól is rengeteg minden függ. De minderről bővebben is olvashatsz most következő cikkünkben!
A géllakk mint anyag vizsgálata
Ismerd az anyagot, amivel dolgozol – ez a műkörmös szakma egyik legfontosabb alapelve. Ha tisztában vagy vele, melyik anyagnak milyen tulajdonságai vannak, tudni fogod, hogyan távolíthatod el őket vendéged körméről. A Roniki Rock disco boxában például egy szikrázó, csillámló színpalettával találkozol, amely csupa természetes összetevőből áll. Különlegességük nemcsak abban áll, hogy csodaszépek, és cruelty-free módon készültek. Könnyű felvitelük és leoldásuk is rendkívül előnyös. A felhordásukat a kupakban lévő kis ecsettel, az eltávolításukat pedig a géllakkleoldó folyadékkal ejthetjük meg egyszerűen.
Így ajánlott a géllakk eltávolítása
Mi azért bemutatjuk mind a kétféle módot, a kétféle típusú géllakkra – az előnyeikkel és hátrányaikkal együtt:
1., Oldószeres eltávolítás: a vékonyabb bevonatú körmökhöz ideális, mely alatt nincs semmilyen, többnyire zselés erősítés. Ilyen esetekben kb. 3-5 perc alatt is leoldhatjuk a géllakkrétegeket a körömről. Az ilyen típusú körmöket tehát nemcsak fölösleges reszelni, de ártalmas is lenne a felületükre nézve. Ezt a módszert alkalmazhatod a szuper csomagajánlataink közül kiválasztott géllakkok esetében is.
2., Reszelés: az olyan körmöknél a legideálisabb, amelyeken vastagabb az épített réteg, és kevésbé rugalmas anyagból áll a bevonat. Ilyenkor akár 20-30 perces lenne az oldási idő, ha oldószert használnánk, ami nem szerencsés. Ebben az esetben ugyanis a leoldó folyadék valóban irritálni és szárítani fogja a körmöt és a körülötte lévő bőrt is. A reszelés tehát ilyen helyzetekben a legbiztonságosabb, mert így fokozatosan tudjuk eltávolítani, és nem “elreszelni” a rétegeket.
Ha tehát levonjuk a végső következtetést, megállapíthatjuk: megfigyelve és kiaknázva az adott géllakk tulajdonságait, mindkét módszer működhet. Egyik sem károsabb a másiknál, viszont fontos, hogy észszerűen válasszunk közülük. Így nem kell attól tartanunk, hogy bármelyiket alkalmazva is kárt tennénk a vendég saját körmeiben.
Ha a géllakk leválik: mitől lehet?
Előfordulnak olyan esetek is, melyeknél egyáltalán nem is szükséges a géllakk eltávolítása. Ilyenkor ugyanis nem kerül sor sem a leoldásra, sem a lereszelésre: az anyag egyszerűen csak leválik a körömről. Ennek több oka is lehet. A leggyakoribb okok között lehet a nem megfelelő előkészítés vagy a túlságosan sima felület. Emellett az alapréteg hanyag/túl vékony kivitelezése, a kutikulára kerülő lakk vagy a túl gyakori kézmosás miatt kiszáradó bőr is.
Hogy ezen csapdák egyikébe se essen bele kliensed, javasold neki azt, hogy kézmosás után kenje be kezeit, hogy ne száradjon ki a bőre. Az ugyanis a géllakkréteg felválását is okozná. Ugyanebből az okból a hegyes tárgyakat is érdemes kerülnie. Ám ha semmi sem segít, nyugtasd meg: te a fentiek ismeretében már szakszerűen tudod eltávolítani a felvált lakkot a kezéről!
Érdekelnek újdonságaink, vagy bővítenéd szalonod repertoárját telt színeinkkel? Nézz szét főoldalunk kínálatában, és élvezd széles választékunkat!
Ha bármilyen kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal az elérhetőségeim valamelyikén!
Puszy, Barby