A poly gél használata: kérdezz-felelek a leggyakrabban felmerülő témakörökben
Több, mint zselé, legalább háromféleképp használható és szupernőies: mi az? A poly gél használata egyre népszerűbb. Számos vendég kéri műkörmösétől ezt a körömhosszabbításra, francia körmökhöz és egyszínű kreációkhoz egyaránt használható, sokoldalú alapanyagot.
Te már tudod, hogyan a legcélszerűbb alkalmaznod ahhoz, hogy tartós és ragyogó hatást érj el vele? Legújabb blogcikkünkben összegyűjtöttük a poly gél felapplikálásával kapcsolatos, legtöbbször elhangzó kérdéseket – és természetesen a rájuk adott válaszainkat is!
A polyacryl gél különlegessége
Minden anyag használatánál először is az összetevőit érdemes górcső alá vennünk. A polygél nevében kétféle anyagcsoport találkozik: az akril (azaz a porcelán), valamint a gél (tehát a zselé). A polygél éppen tőlük “poli”: a többféle anyag kedvező találkozásától. Annyira kemény, fix felületet ad, mint a porcelán, és pont olyan sűrű is. Viszont éppen olyan könnyen formázható, mint a zselé: ameddig nem kap UV/LED fényt a gél, addig úgy formázhatjuk, ahogy szeretnénk. A létrejövő erős és rugalmas kötést pedig reszelni sem túl bonyolult.
A Roniki Poly géljei mindezek mellett még környezetbarát anyagukban is különlegesek. Termékeink egy szigorú tesztelési folyamaton mennek keresztül, melynek végeredményei a cruelty free módon elkészült, természetes, szervezetünkre ártalmatlan készítmények.
A poly gél használata: minden, amit tudnod kell az első alkalmazás előtt
Bár poly géljeink alkalmazásáról már olvashattál Poly gél alkategória oldalunkon is, ott a speciális esetekre, a különböző kreációk megvalósítására még nem tértünk ki. Íme tehát néhány a leggyakoribb problémák közül, amelyek talán benned is felmerültek már:
1., Mire lesz szükségem a poly gel terítéséhez?
Alapvetően három eszközre:
- ecsetre (lehetőleg természetes szőrűre)
- reszelőre (legyen finomszemcsés, pl. 100/180-as)
- egy speciális folyadékra (polyliquidre vagy cleanserre)
2., Miért kell folyadékot is használnom?
Mert máskülönben felvitelkor összeragadna az anyag az ecseten, és így nem tudnánk azt kellőképpen elsimítani a körmön.
3., Szükséges a primer és/vagy a base gél használata a poly gél előtt?
Nem feltétlenül. Míg a primer a jobb tapadás miatt hasznos lehet, a poly gél ellátja mindazt a feladatot, amire a base-t alkalmaznánk.
4., Ha poly géllel építek körmöt, kombinálhatom azt hagyományos géllakkokkal és UV-gélekkel?
Persze! Szinte bármilyen anyaggal kombinálható a poly gél. Sőt: a díszítésénél sem kell semmit sem másképp csinálnod, mint például a “klasszikus” akril gélek vagy az UV-gélek esetében.
5., Hagyományos cleaner vs. polyliquid a poly géllel történő építésnél: van jelentősége, melyiket használom?
Van, nem is kevés. A cleaner tartalmaz a poly gélhez hasonló alkotóelemeket (pl. izopropil-alkoholt), így nem alkalmas a poly gél fixálására. Ehhez mindenképp a polyliquidre lesz szükséged. A polyliquidnek további előnye, hogy nem szárítja ki úgy a felvitelre használt ecset szőrét, mint a cleaner.
Van bármilyen buktatója a poly gel alkalmazásának?
A fentieken túl igazából nincs is más dolog, amire különösebben oda kellene figyelned. Az alapanyag nagy érdeme, hogy kezdő és tapasztalt műkörmösök egyaránt magabiztosan dolgozhatnak vele. Ugyanis a poly gel használata gyakorlatilag bonyodalommentes: viszonylag sokáig formázható, és a végeredmény minden esetben egy tartós, gyönyörű felület. Válogass további termékeinkből is főoldalunkon!
Ha bármilyen kérdésed lenne, fordulj hozzám bizalommal az elérhetőségeim valamelyikén!
Puszy, Barby